25°C bezchmurnie

Platforma Obywatelska przejęła władzę na Ursynowie

Stało się to z powodu zdrady radnej z Naszego Ursynowa Teresy Jurczyńskiej-Owczarek, która zagłosowała za wyborem Roberta Kempy na burmistrza Ursynowa.

Teraz Rober Kempa będzie musiał zrzec się stanowiska wiceburmistrza Pragi Południe, które otrzymał dwa dni temu.

To było prawdziwe zaskoczenie. Radni PO triumfowali.

W nowej, rządzącej na Ursynowie koalicji znalazło się PO, Teresa Jurczyńska-Owczarek, która zdradziła Nasz Ursynów oraz Kamil Orzeł z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa. Być może IMU będzie miało  swojego wiceburmistrza na Ursynowie.

Nie wiemy, co skłoniło radną Terese Jurczyńską-Owczarek do wystąpienia z klubu NU. Jedno jest pewne. Ta radna zafundowała chyba sobie w samorządzie ostatnią kadencję, bo żadne ugrupowanie  nie będzie w stanie jej już zaufać.

Wielkim i niezasłużonym przegranym tego przewrotu na Ursynowie jest radny Piotr Skubiszewski, doświadczony, aktywny i ceniony samorządowiec, który złożył mandat radnego, by zostać burmistrzem Ursynowa.

Piotr Skubiszewski zdobył w tych wyborach 1.432 głosy mieszkańców Ursynowa i byłby to burmistrz z prawdziwego zdarzenia, który posiada faktyczny mandat swoich wyborców do rządzenia dzielnicą. Tak się jednak nie stało.


Platforma Obywatelska przejęła władzę na Ursynowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się