25°C bezchmurnie

Arbuzowa zamknięta

Póki co teoretycznie, bo kierowcy nadal nie wyobrażają sobie innego łącznika pomiędzy Ursynowem a Mokotowem i Wilanowem. Ulica Arbuzowa pozwala ominąć zakorkowaną Dolinę Służewiecką i dojechać szybciej do  sąsiadujących dzielnic.

Jak podaje TVN Warszawa, Arbuzową zamykają bez konsultacji i międzydzielnicowych uzgodnień.  Nie było również konsultacji z ZDM w sprawie wyznaczenia innego przejazdu dogodnego dla kierowców.

Sytuacja rozwiązałaby się, gdyby wybudowano w końcu  przedłużenie ulicy Ciszewskiego.

Wieloletnia Prognoza Finansowa ratusza przewiduje na budowę ulicy Nowokabackiej prawie 50 mln złotych. Wybudowany ma być za tę kwotę do 2017 roku odcinek pomiędzy pomiędzy Relaksową a Drewny. Przedłużenie Ciszewskiego ma być zrealizowane dopiero w latach  2020-2023.

Burmistrz Piotr Guział skomentował tę sytuację na swoim facebooku, pisząc, iż ta sytuacja jest konsekwencją totalnej nieudolność burmistrza Wilanowa, bo przy przebudowie al. Wilanowskiej za 51 mln zł,  zabrakło 400 tys. zł.

Nie wszyscy uważają też, że przedłużenie Ciszewskiego załatwi sprawę.

Jedno jest pewne. Potrzebne są szybko w tym temacie ustalenia specjalistów od komunikacji, by udrożnić połączenia pomiędzy Ursynowem a Wilanowem i Mokotowem.

Bo samorząd okazał się całkowicie nieskuteczny.

 


Arbuzowa zamknięta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się