14°C bezchmurnie

Długi nos burmistrza Ursynowa

Inwestycje, Długi burmistrza Ursynowa - zdjęcie, fotografia

„Ursynów stawia na kulturę”, „18 mln na budowę domu kultury. Dzielnica pozyskała ponad 18 mln zł w latach 2016-2018 na budowę domu kultury na wysokim Ursynowie” - tak brzmią pierwsze zdania komunikatu, który w dniu 24 listopada został zawieszony na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów. Niestety rzeczywistość jest zgoła odmienna. Ursynów nie pozyskał póki co środków na wspomnianą inwestycję. Budżet miasta na rok przyszły nie został jeszcze uchwalony, a tym samym żadne nowe zadanie inwestycyjne nie może być przesądzone.

 

Dodatkowo w przypadku wydatków na inwestycje obowiązuje od kilku lat w samorządzie warszawskim instrukcja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Sprowadza się ona do zasady, że nie ma możliwości utworzenia żadnego tytułu inwestycyjnego w wydatkach dzielnicowych bez uprzedniej akceptacji zespołu do spraw oceny wniosków inwestycyjnych działającego przy Biurze Rozwoju Miasta. Zespół ten nie zmierzył się jeszcze z tą materią.

 

Dlatego bez zdziwienia przyjąłem wyjaśnienia dyrektora Biura Rozwoju Miasta na ostatniej miejskiej komisji budżetu i finansów, który zapytany dlaczego omawiając miejskie inwestycje na 2016 r. pominął ursynowski dom kultury, wskazał zgodnie z prawdą, że nie ma takiego zadania inwestycyjnego.

 

Zatem burmistrz obłudnie i co najmniej przedwcześnie obwieścił światu o swoim rzekomym sukcesie. Rzekomym tym bardziej, że sam sens budowy domu kultury w zaprojektowanej formie i w obecnym czasie, gdy Ursynów znacznie bardziej potrzebuje inwestycji w budowę nowych placówek oświatowych, pozostawia bardzo wiele do życzenia. Droga do rozpoczęcia budowy domu kultury jest zatem jeszcze długa, jednak pewnie nie aż tak, jak nos burmistrza Ursynowa.

 

 


Długi nos burmistrza Ursynowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się