Pogoda Ursynów Warszawa


-4°C

  mgła

 • ciśnienie: 1023 hPa
 • wiatr: 2.1 m/s
 • wschód: 07:40:19
 • zachód: 15:24:16

pełna prognoza pogody

Wiadomości

 • "Obecność" obowiązkowa

  Jeśli nie zdążyliście jeszcze dotrzeć na wystawę malarki Aliny Bloch najwyższy czas! Wystawa Aliny Bloch pt. "Obecność" znajduje się w Galerii "Środek Tkaniny" . Można ją  podziwiać do w dniach 21 stycznia 2019 roku. Wstęp wolny. Alina Bloch zajmuje się malarstwem na jedwabiu oraz malarstwem olejnym. Wykorzystanie jedwabiu jako podłoża do malarskich działań daje świetlistość umożliwiającą maksymalną kontemplację barwy. Proces tworzenia jest rodzajem modlitwy i zachwytu nad wszechświatem natury. Kompozycje skłaniają do refleksji nad kruchością i ulotnością życia.


 • Książka niespodzianka na święta

  Ursynoteka Muzeum zaprasza na świąteczne spotkanie z książką niespodzianką.W czwartek 20.12.2018 roku, o godzinie 17.30 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wstęp jest wolny. Spotkanie odbędzie się w Ursynotece,  na ulicy Barwnej 8. Kontakt telefoniczny: 22 649 07 25    


 • Świąteczny Grudzień

  W 0środku Wsparcia i Integracji na ul. Belgradzkiej 33, nauczysz się robić świąteczne wypieki oraz ozdoby świąteczne. 29 listopada odbyły się Sąsiedzkie Andrzejki, 4 grudnia Mikołajki Majowe, tym razem Ursynów zaprasza nas do Ośrodka Wsparcia i Integracji na Świąteczny Grudzień. Już 11 grudnia 2018 roku w godzinach 17:00-19:00 odbędą się bezpłatne warsztaty z tworzenia wypieków i dekoracji świątecznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.    


 • Bezpłatna ślizgawka na Ursynowie

  Lubisz jeździć na łyżwach? Nie masz pomysłu na sobotę a nie chcesz wydawać dużo pieniędzy? Mamy coś dla Ciebie!8 grudnia, lodowisko "Figlowisko" zaprasza! Obiekt ten przygotował bezpłatny dzień, w którym możesz pojeździć sam lub z bliskimi na łyżwach. W godz. 8–18, obok stacji metro Imielin odbędzie się impreza „Ursynowskie Mikołajki na lodzie”. Wstęp jest wolny dla wszystkich, a wypożyczenie łyżew będzie bezpłatne dla dzieci i młodzieży (500 par).  Dla głodnych wrażeń przygotowali wiele atrakcji. Będą gry i zabawy dla indywidualistów jak i dla rodzin :)  Zapraszamy i widzimy się na miejscu :) 


 • "Podusimy się" Warszawa w krytycznym stanie

  Smog w Warszawie coraz większy. Przekracza normy.2 grudnia w Warszawie wskaźniki pomiaru pyłów alarmują. Jest fatalnie, krytyczny poziom zanieczyszczeń, a ratusz ostrzega, że może zostać przekroczony poziom alarmowania. Co to oznacza? Oznacza to, że poziom zanieczyszczeń może przekroczyć 100 ug/m3, czyli warszawski poziom alarmowania (wtedy miasto uruchamia m.in. bezpłatną komunikację miejską).   Starajmy się jak najmniej przebywać na zewnątrz! Oto krótka lista zawierająca to, co warto zrobić i czego unikać, kiedy za oknem jest smog: -nie wietrz mieszkania, bo otwierając okno wpuszczasz do środka szkodliwe substancje; -nie uprawiaj sportu na zewnątrz, bo w czasie wysiłku fizycznego jesteś szczególnie narażony na szkodliwe działania pyłów, oddychasz szybciej i więcej z nich trafia do twojego organizmu; -nie wychodź na spacer i nie bierz na spacer dziecka, te są bowiem jedną z grup szczególnie narażonych na szkodliwe działanie smogu; -jeżeli pracujesz w przeds


 • Blisko natury, Wędrówki Przyrodnicze "Tam, gdzie pieprz rośnie..."!

  Kochasz przyrodę i lubisz o niej słuchać? Mamy coś właśnie dla Ciebie!Wędrówki Przyrodnicze "Tam, gdzie pieprz rośnie..."! Trzymiesięczna wyprawa, olbrzymia przygoda w Indiach. Niesamowite, fantastyczne spotkanie dr inż. Krzysztofa Klimaszewskiego, herpetologa, przyrodnika, opiekuna Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego WNZ, wykładowcy na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie z tamtejszą fauną i florą.  Jeśli jesteś ciekawy co spotkało prelegenta wydarzenia i jak wspomina całą podróż, zapraszamy! Przyrodnik opowie o swojej przygodzie, przedstawi fotografie oraz odpowie na zadane mu pytania :) Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia o godz. 18:00 w Wydział Nauk o Zwierzętach, bud. 23 ul. Ciszewskiego 8, Warszawa, Sala 1069 (1 piętro)  


Forum

Partnerzy

Ogłoszenia

Baza Firm

pełna wersja portalu