2°C mgła

Zmiany w segregowaniu śmieci – ruszają konsultacje społeczne

Gospodarka odpadami, Zmiany segregowaniu śmieci ruszają konsultacje społeczne - zdjęcie, fotografia

Mieszkańców czekają kolejne zmiany w segregowaniu śmieci. Będą obowiązywały dopiero za kilkanaście miesięcy, ale już teraz miasto organizuje konsultacje w sprawie nowych zasad. Zostały one określone w projekcie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta stołecznego Warszawy. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie nowej kategorii odpadów – odpady BIO (kuchenne). Co kryje się pod tą nazwą? W jaki sposób będą oznakowane pojemniki? Jak najlepiej zorganizować ich odbiór? Pojawią się te i inne pytania. Mogą dotyczyć jeszcze wątpliwości dotyczących odbierania z posesji trawy i liści (odpady zielone)? Jak często i w  jakich miesiącach należy to robić? W czym gromadzić śmieci – w pojemnikach czy workach? Czy lepsze są worki duże, czy małe.

Te i podobne pytania można będzie zadać podczas konsultacji społecznych, które na Ursynowie odbędą się we środę, 8 listopada, o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy (al. KEN 61).

Osoby, które nie wezmą udziału w konsultacjach, a chcą zadać pytanie, zgłosić uwagi lub wątpliwości mogą to zrobić, wysyłając maila na adres [email protected]


Zmiany w segregowaniu śmieci – ruszają konsultacje społeczne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się