25°C bezchmurnie

Wróciły prace przy budowie ul. Rosnowskiego.

Inwestycje, Wróciły prace budowie Rosnowskiego - zdjęcie, fotografia

To bardzo ważna inwestycja drogowa dla mieszkańców Ursynowa, która połączy Ursynów z Wilanowem, między ulicami Rosoła i Drewny.

Gniazdo sójki na drzewie, które rosło w miejscu, gdzie ma przebiegać ulica i blokowało budowę okazało się puste. Ornitolog, który na na zlecenie Urzędu dzielnicy kontrolował obszar budowy stwierdził, że w gnieździe nie ma piskląt, nie ma też jaj oraz żadnych zasiedlonych siedlisk gatunków objętych ochroną. Drzewo zostało więc wycięte, prace mogą zostać kontynuowane. Na terenie budowy pojawiają się wprawdzie ptaki, ale na podstawie decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska będą płoszone. Nic już nie stoi na przeszkodzie, by mimo opóźnienia, jak planowano, droga została oddana do użytku w wakacje.


Wróciły prace przy budowie ul. Rosnowskiego. komentarze opinie

  • gość 2017-05-23 09:50:48

    Pani/Panie autorze , to nie jest "ważna inwestycja drogowa dla mieszkańców Ursynowa" . Jest, to ważna inwestycja dla wszystkich dojeżdżających (od Góry Kalwarii a może i dalej) do pierwszej stacji metra, dla wszystkich przejeżdżający przez Ursynów i "porzucająch" swoje auta na parkingu Tesco oraz na ulicach całej dzielnicy lub jadących dalej. Oczywiście mieszkańcy Ursynowa również będą korzystać z tej drogi, ale nie jest to inwestycja wyłącznie dla mieszkańców Ursynowa jak wynikałoby z tej notatki. Pozdrawiam.

Dodajesz jako: Zaloguj się