2°C mgła

Warszawa z zieloną energią od innogy

Zieleń, Warszawa zieloną energią innogy - zdjęcie, fotografia

W październiku firma energetyczna innogy Polska rozpoczęła kampanię Docenisz prąd prosto z natury, której celem jest propagowanie proekologicznych zachowań w obszarze energetyki. Jednocześnie firma wprowadziła do oferty nowy, ekologiczny produkt Zielona energia dla Warszawy.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie innogy Polska w pierwszej połowie 2018 r. wynika, że dla 93% mieszkańców stolicy ochrona środowiska naturalnego jest obowiązkiem każdego z nas. Aby popularyzować wśród warszawiaków zachowania proekologiczne związane z wykorzystaniem energii, 1 października innogy ruszyła z kampanią Docenisz prąd prosto z natury. W ramach kampanii w centrum miasta pojawią się 2 murale, których łączna powierzchnia wyniesie ponad 480m2. Murale te wykonane zostaną przez Jana Kallwejta oraz Dawida Ryskiego farbą pochłaniającą zanieczyszczenia powietrza.

Nowa kampania to kontynuacja działań prowadzonych od lat przez innogy Polska na rzecz promocji odnawialnych źródeł energii.  Firma w swojej ofercie posiada już instalacje fotowoltaiczne dedykowane klientom indywidulanym, a teraz poszerza swoją ofertę o eko produkt – Zielona Energia dla Warszawy. Klienci, którzy zdecydują się na tę propozycję otrzymają m.in. certyfikat produktu Zielona Energia, który gwarantuje że firma zakupi Gwarancje Pochodzenia, które są dokumentem potwierdzającym iż wskazana w nim  ilość energii została wytworzona w odnawialnym źródle energii.

- Grupa innogy od dawna popularyzuje w Polsce produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Posiadamy parki wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej 242 MW. Od 2009 r. sukcesywnie inwestujemy w stabilny rozwój elektromobilności w stolicy. Z kolei w 2017 r. wprowadziliśmy do oferty instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych jaki i przedsiębiorstw. Naszym kolejnym krokiem jest oferta Zielona Energia dla Warszawy, która umożliwia Klientom wsparcie energii pochodzącej z OZE – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w innogy Polska. 

Dodatkowo oferta obejmuje także stały rabat na energię w wysokości 5 proc. upustu do cen z aktualnej taryfy innogy Polska, obowiązujący przez cały okres trwania 36 miesięcznej umowy oraz opłatę w wysokości 6,99 zł brutto miesięcznie z tytułu  zakupu przez innogy Gwarancji Pochodzenia. Więcej informacji o produkcie dostępnych jest na stronie internetowej www.innogy.pl/zielona-energia.

Warszawa z zieloną energią od innogy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się