14°C bezchmurnie

W Parku Jana Pawła II powstanie tężnia solankowa

Budżet Partycypacyjny 2018, Parku Pawła powstanie tężnia solankowa - zdjęcie, fotografia

W Parku Jana Pawła II na Ursynowie powstanie tężnia. Projekt został zgłoszony do tegorocznego budżetu partycypacyjnego z obszaru Ursynów Wysoki Północny. Zdobył najwięcej głosów w całej Dzielnicy. Zagłosowało na niego 2 245 osób. Solankowa tężnia „Maciejka” będzie miała formę podłużnej konstrukcji. Zaprojektowano też infrastrukturę do korzystania z inhalacji. Całość będzie ogrodzona i oświetlona. Nie zapomniano też o ławkach, koszach na śmieci oraz stojakach na rowery. Tężnia otwarta będzie od kwietnia do października, w godzinach od 8:00 do 20:00. Wstęp dla wszystkich będzie bezpłatny. Koszt realizacji pomysłu wyniesie 260 500 zł.

Coraz bardziej popularne staje się budowanie w Warszawie miejskich tężni solankowych. Jednym z argumentów dla powstawania tego rodzaju inwestycji jest przekonanie, że tężnie mogą przyczynić się do wytworzenia leczniczego mikroklimatu i ochrony zdrowia mieszkańców w warunkach coraz większego zanieczyszczenia powietrza.

Pierwsza miejska tężnia została otwarta 1 lipca przy ul. Starego Doktora 1 w Marysinie Wawerskim. Inwestycja była inicjatywą dzielnicy Wawer. Jest pierwszą z wielu, które w najbliższym czasie mają pojawić się w Warszawie.

Fot. Wikipedia


W Parku Jana Pawła II powstanie tężnia solankowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się