6°C bezchmurnie

Ursynów: Żołnierze GROM bezpłatnie szkolą kobiety z samoobrony!

Kursy i szkolenia, Ursynów Żołnierze bezpłatnie szkolą kobiety samoobrony! - zdjęcie, fotografia

Rusza cykl szkoleń z samoobrony dla pań z Ursynowa. Zajęcia organizowane w ramach projektu z Budżetu Partycypacyjnego poprowadzą najlepsi fachowcy.

Dzisiaj – w czwartek 22 lutego startują zapisy na zajęcia. Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected], a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Same szkolenia ruszają już w najbliższą sobotę - 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 330, przy ul. Mandarynki 1. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę w dwóch 20-osobowych grupach – w godz. 8.00-9.00 i 9.00-10.00 w sali ruchowej tej szkoły. Cały program szkoleń będzie trwał do 30 czerwca. Mail musi zawierać imię i nazwisko, adres email i/lub nr telefonu oraz rok urodzenia zgłaszającej się uczestniczki. W zajęciach mogą wziąć udział kobiety, które ukończyły 18 lat. Jedno zgłoszenie może dotyczyć tylko jednej osoby.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów ze Stowarzyszenia „Grom Combat System” w oparciu o autorski program szkoleniowy dla kobiet, które niezależnie od wieku i możliwości fizycznych chcą w stosunkowo krótkim czasie nauczyć się podstawowych metod samoobrony w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Wcześniej zajęcia z samoobrony na Ursynowie były prowadzone z inicjatywy ówczesnego burmistrza, Piotra Guziała. W trakcie zajęć organizowanych z inicjatywy urzędu przeszkolonych zostało w 4 cyklach w ciągu roku ponad 1000 kobiet, a w zajęciach brały udział również panie, których dotknął problem przemocy w rodzinie. Warto zaznaczyć, że nikt wcześniej, nigdzie w Polsce nie zrobił tego w takiej skali. Obecne władze Dzielnicy Ursynów (Platforma Obywatelska, Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa i Projekt Ursynów) zrezygnowały z prowadzenia takich zajęć, pomimo bardzo wysokiej frekwencji. Mieszkańcy nie zaaprobowali takiej decyzji i zgłosili projekt do Budżetu Partycypacyjnego, który zwyciężył w głosowaniu i teraz jest realizowany.

 

Ursynów: Żołnierze GROM bezpłatnie szkolą kobiety z samoobrony! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się