14°C bezchmurnie

Trwa poszukiwanie nowej lokalizacji dla Ośrodka Hopoterapii

Urząd dzielnicy, poszukiwanie nowej lokalizacji Ośrodka Hopoterapii - zdjęcie, fotografia

Nie ustają starania, by pomóc w znalezieniu nowej siedziby dla Ośrodka Hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci, który po 30 latach musi opuścić dotychczasową siedzibę na terenie SGGW. Powodem jest budowa Południowej Obwodnicy Warszawy, która będzie przebiegać w miejscu dotychczasowej lokalizacji Ośrodka. Prowadząca Ośrodek Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Hipoterapia, mimo starań nie znalazła odpowiedniej lokalizacji, która spełniałaby warunki właściwe dla tego rodzaju działalności. Fundacja zwróciła się o pomoc m. in. do dyrektora Ogrodu Botanicznego w Powsinie, który był skłonny wesprzeć jej starania, ale w końcu wycofał się. W sprawę zaangażował się nowo wybrany wiceburmistrz Ursynowa Antoni Pomianowski, który skierował do dyrektora prośbę o znalezienie na terenie Parku Kultury w Powsinie miejsca, w którym Ośrodek Hipoterapii mógłby kontynuować działalność na rzecz chorych dzieci.

Ciekawe też jaki skutek przyniesie obywatelskie poparcie dla petycji, którą Fundacja skierowała do Dyrekcji Lasów Miejskich oraz władz m.st. Warszawy prosząc o poparcie wskazanej przez nią ewentualnej lokalizacji na obrzeżach Lasu Kabackiego.

http://bit.ly/2xZuJW1

Będziemy Państwa informować czy Ośrodek Hipoterapii zostanie uratowany, znajdzie nową siedzibę, by chore dzieci mogły znowu podjąć terapię.

Trwa poszukiwanie nowej lokalizacji dla Ośrodka Hopoterapii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się