2°C mgła

Stowarzyszenie Otwarty Ursynów złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestę

Urząd dzielnicy, Stowarzyszenie Otwarty Ursynów złożyło prokuratury zawiadomienie możliwości popełnienia przestę - zdjęcie, fotografia

O co chodzi? O przeniesienie Bazarku na Dołku na teren pętli Natolin Północny oraz likwidację samej pętli. Stowarzyszenie stawia w wątpliwość działania miasta przy tych roszadach w dzielnicy.

O zmianę lokalizacji bazarku zabiegał prezes stowarzyszenia, które nim zarządza Piotr Karczewski, sprawujący też mandat radnego z ramienia PO. O przeniesienie wystąpił również burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Zdaniem stowarzyszenia, miasto stawia interes prywatny nad publiczny. Bazarek powinien znaleźć się na innym terenie niż ten miejski po pętli autobusowej. To właśnie zastanawia działaczy, którzy po przeanalizowaniu całej sytuacji uznali, że być może doszło tu do naruszenia przepisów Kodeksu Karnego, w szczególności w zakresie niegospodarności, przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz sprzedajności pełniącego funkcję publiczną i płatnej protekcji biernej.

Otwarty Ursynów podkreśla, że mieszkańcy są bezbronni wobec działań miasta i dlatego poprosili stowarzyszenie o pomoc.

- Z uwagi na liczne kontrowersje w tej sprawie, naciski polityczne, poprosiliśmy prokuraturę
o sprawdzenie, czy mogło dojść do naruszenia przepisów Kodeksu Karnego – podkreśla stowarzyszenie.

Informacje o złożeniu pisma do prokuratury Otwarty Ursynów podał na specjalnym briefingu prasowym po którym przekazano burmistrzowi życzenia i prezent – kuchenny wałek...

Życzenia dla Roberta Kempy Burmistrza Dzielnicy Ursynów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, składamy Panu najserdeczniejsze życzenia.

Oprócz tradycyjnych zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku, życzymy, aby święta były dla Pana momentem refleksji, która przypomni o potrzebie kierowania się w pracy funkcjonariusza publicznego - jakim jest Burmistrz Dzielnicy Ursynów - zasadą bezstronności. Wierzymy, że wówczas przestanie Pan przedkładać interes swojego zaplecza politycznego ponad oczekiwania mieszkańców; że zacznie Pan działać w interesie publicznym.

Stowarzyszenie Otwarty Ursynów

 


Stowarzyszenie Otwarty Ursynów złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się