2°C mgła

Stół spotkań na Ursynowie

Inwestycje, Stół spotkań Ursynowie - zdjęcie, fotografia

1116 mieszkańców Ursynowa Północnego oddało swoje głosy na Stół spotkań – projekt w budżecie partycypacyjnym. Ten zwycięski pomysł zostanie zrealizowany w 2018 r. Frontem do fontanny przed kościołem pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem tyłem do trawnika parku Jana Pawła II staną ozdobne ławki wraz ze stołami. Żeliwne, wypełnione drewnianymi deskami. Będzie więc można wygodnie przysiąść, rozłożyć książkę czy przewinąć dziecko. Jakże miło jest spoglądać na fontannę, która po zmierzchu mieni się kolorami!

Mieszkańcy będą mogli spotykać się przy stołach na terenie placu publicznego, aby realizować potrzeby towarzyskie, kulturalne, obywatelskie, edukacyjne. Grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe, parafia, urząd będą mogli organizować spotkania, jakże potrzebne dla utrzymywania więzi lokalnych.

Architektura budynków zaprojektowanych przez prof. Marka Budzyńskiego wraz z kościołem od wschodu i parkiem Jana Pawła II od zachodu zamykają plac, do którego zmierzają alejki oraz uliczka Pasaż Ursynowski z witrynami sklepów i punktów usługowych, biegnąca od strony stacji metra. Przy placu ulokowały się cukiernie, które dodatkowo ściągają mieszkańców. To od nich usłyszałem o potrzebie zwiększenia liczby ławek oraz o zapewnienia blatu, na którym można by się oprzeć czy położyć choćby aparat fotograficzny przy robieniu zdjęć pamiątkowych z okazji komunii. Gdy przedstawiłem projekt proboszczowi, księdzu kanonikowi dr. Dariuszowi Gasowi, ten z miejsca stał się orędownikiem pomysłu. Dostrzegł bowiem wartość jednoczenia ludzi przy Stole spotkań.

Teraz nadszedł czas wypełnienia pomysłu treścią. Korzystając ze stołów i ławek warto przemyśleć, co my, mieszkańcy, chcielibyśmy tam zrobić. Przyjmuję zgłoszenia pomysłów pod adresem e-mail: poł[email protected]; Uzyskałem obietnicę lokalnych stowarzyszeń: Otwartego Ursynowa, Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa i Ursynowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego włączenia się do organizowania lokalnych przedsięwzięć. Wiem, że mogę też liczyć na parafię.

Proszę o nadsyłanie propozycji na adres poł[email protected]

Andrzej Rogiński


Stół spotkań na Ursynowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się