6°C bezchmurnie

Śpiewajmy razem dla Niepodległej! [ZDJĘCIA]

Tłumy mieszkańców Ursynowa i okolicznych dzielnic spotkały się na placu przed Kościołem PW. Wniebowstąpienia Pańskiego na al.KEN 101. To tutaj odbył się wyjątkowy koncert "Ursynów śpiewa (nie)zakazane piosenki dla Niepodległej". Organizatorzy wydarzenia Urząd Dzielnicy Ursynów zadbał o szczegóły. Koncert był naprawdę wyjątkowy, o czym najlepiej świadczy publiczność. Miejsc siedzących zabrakło już przed imprezą, chociaż nie było ich mało, bo aż 600. Przyszli zarówno młodzi ludzie, którzy powstanie warszawskie znają z opowieści dziadków jak i starsze osoby, które to wielkie wydarzenie pamiętają z czasów swojego dzieciństwa.

O godzinie 20.30, po krótkim wstępie włodarzy dzielnicy, na scenie pojawiły się chóry: Ars Chori i Iuvenis oraz chór Ab Imo Pectore (pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego). Było pięknie. „Marsz Mokotowa”, „Warszawianka”, „Warszawskie dzieci” i wiele, wiele innych utworów, które wzruszyły wszystkich. Artystom trudno było zejść ze sceny. Bisom nie było końca. Zobaczcie fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia.

Partnerem koncertu było Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Spółka która coraz częściej włącza się w organizację miejskich inicjatyw i akcji społecznych. W naszej dzielnicy nie tak dawno temu, bo w czerwcu 2018 roku, wsparła Dni Ursynowa, jedną z największych i najbardziej znanych imprez naszej dzielnicy. MPUK wspiera również weteranów wojennych poszkodowanych w wyniku walk na froncie poza granicami Polski. Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. to jedna z najstarszych marek działających w stolicy z branży funeralnej i jedna z największych tego typu firm w Polsce.


Zobaczcie fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia.

 

 

 


Śpiewajmy razem dla Niepodległej! [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się