14°C bezchmurnie

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów – odwołana

News, Przewodnicząca Dzielnicy Ursynów odwołana - zdjęcie, fotografia

Od dawna należało się liczyć z odwołaniem przewodniczącej Rady Dzielnicy Teresy Jurczyńskiej-Owczarek. Wniosek został złożony przez radnych opozycji na poprzedniej sesji, ale nie znalazł się w porządku obrad wtorkowego posiedzenia. Przewodnicząca poddała jednak pod głosowanie wniosek dotyczący swojego odwołania. Radni zdecydowali, że wniosek będzie głosowany. Wynik był w zasadzie przesądzony, chociaż przewodnicząca została pozbawiona funkcji 1 głosem (stosunek głosów wyniósł 13 do 12, nikt się nie wstrzymał).

Wśród zarzutów jakie stawiano przewodniczącej był jej niewłaściwy, arogancki stosunek do radnych i mieszkańców, ale podstawowy zarzut dotyczył wielokrotnego złamania statutu. Teresa Jurczyńska-Owczarek, mimo ponawianych wniosków radnych przez 5 miesięcy nie zwoływała sesji Rady Dzielnicy. Jest to naruszenie statutu, który zawiera zapis o obowiązku zwoływanie sesji nie rzadziej niż raz na kwartał. W sprawie tej interweniował nawet Ratusz.

Na wtorkowej sesji wybrano nowego przewodniczącego Rady. Został nim dotychczasowy jej wiceprzewodniczący Michał Matejka z Platformy Obywatelskiej. Poparło go 16 radnych, 8 osób się wstrzymało, nikt nie był przeciw.

Tak więc obydwie sesje Rady Dzielnicy zakończyły się zgodnie z przewidywaniami. We wtorek, 19 września dokonano wyboru kolejnego wiceburmistrza, którym został Antoni Pomianowski, prezes Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, 26 września zaś odwołano przewodniczącą Rady Dzielnicy.

 


Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów – odwołana komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się