6°C bezchmurnie

Parking niezgody – parking ugody

Komunikacja, Parking niezgody parking ugody - zdjęcie, fotografia

Jest problem, jest konflikt między mieszkańcami osiedla przy ul. Miklaszewskiego na Imielinie a SBM „Imielin”. Chodzi o parking, który władze spółdzielni postanowiły kilku wybudować wokół bloków na styku Miklaszewskiego i Amundsena – w tzw. przestrzeni zielonej. Obok parkingu ma być też oczywiście droga dojazdowa, czy jak to oni mówią: pieszo-jezdna.

Zdecydowana większość mieszkańców jest przeciw temu rozwiązaniu, choć dopuszcza oczywiście poszerzenie dotychczasowych uliczek, zbudowanych jeszcze za socjalizmu, które – wąziutkie – utrudniają w sytuacjach kryzysowych dojazd straży pożarnej, pogotowia czy policji.

Powstał pisemny protest wręczony następnie prezesowi spółdzielni i burmistrzowi dzielnicy. I co? Ano – moim zdaniem – rzecz niezwykle optymistyczna. Urzędnicy podjęli dialog z mieszkańcami, którzy mają swoje pomysły na „uparkingowanie” osiedla. Ba, w spółdzielni podkreśla się, że w najbliższym czasie podjęte zostaną tylko te działania, na które jest zgoda obywateli z ulic Miklaszewskiego i Amundsena. A reszta pomysłów spółdzielni zostanie wnikliwie przekonsultowana i... zrekonstruowana.

Powiew nowego czy powiew wyborów? Chciałoby się tego pierwszego…

Parking niezgody – parking ugody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się