25°C bezchmurnie

Oszuści wyłudzili blisko 350 tys. złotych

Policjanci z Ursynowa zatrzymali dwie osoby, które podejrzane są o oszustwa na jednym ze znanych portali aukcyjnych. Olga B. i Marcin W. oferowali srebrną biżuterię z importu, obrączki oraz używaną złotą biżuterię, nie mając zamiaru wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec kupujących. Para otrzymywała pieniądze, ale nie wysyłała zamówionego towaru. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że oszukanych zostało około 65 osób, a przestępcy wzbogacili się o blisko 350 tys. złotych.

Kryminalni najpierw wpadli na trop Marcina W. 36-latek został zatrzymany na terenie Ursynowa. Kilka godzin później w rękach funkcjonariuszy była również wspólniczka mężczyzny - Olga B. Ukrywała się ona w wynajmowanym mieszkaniu na terenie dzielnicy. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych zabezpieczono dokumentację firmową, laptopy, nośniki danych, telefony komórkowe, blisko 500 sztuk różnego rodzaju biżuterii oraz obrazy. 

Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności. 41-letnia Olga B. i 36-letni Marcin W. usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wobec kobiety i mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 

Źródło: policja.waw.pl

Oszuści wyłudzili blisko 350 tys. złotych komentarze opinie

  • gość 2017-02-07 23:11:36

    O wiele więcej, ponad 500tyś, oczywiście allegro wiedziało o sprawie wcześniej, ale jeszcze pozwalali oszustom działać i wypłacali ludziom tylko do 10tyś za transakcję z ubezpieczenia a nie całość. Ciekawe, jak się będą tłumaczyć, bo aż trudno uwierzyć, że tyle czasu Policja ich nie zatrzymywała tylko wzywała na przesłuchania. A oni rozumem nie grzeszyli (idioci jakich mało), więc albo Policja tak inteligentna, albo oni mieli więcej szczęścia i w końcu się skończyło. Już dawno nie spotkałem oszustów którzy tyle ukradli i byli tak tępi...

Dodajesz jako: Zaloguj się