14°C bezchmurnie

Od dziś remont ul. Roentgena. Już kara dla wykonawcy?

Komunikacja, dziś remont Roentgena wykonawcy - zdjęcie, fotografia

Dziś rozpoczęło się frezowanie ul. Roentgena pomiędzy ul. rtm. W. Pileckiego a Płaskowickiej. Ulica będzie zamknięta do wtorku, 22 sierpnia do północy. Połączenia z ul. Roentgena nie będą miały ulice Łukaszczyka, Makolągwy i Pustułeczki. Przejezdność będzie możliwa w miarę postępu prac, za zgodą kierownika robót. Tymczasem objazd zostanie poprowadzony ulicami ul. rtm. W. Pileckiego i F. Płaskowickiej. Na trasę objazdową zostaną skierowane także autobusy linii 179, 195, 209 i 737 (w obydwu kierunkach).

Na obu jezdniach, na odcinku od ul. Płaskowickiej do ul. Pileckiego pojawi się nowy asfalt. Nawierzchnia zostanie wykonana z tzw. cichego asfaltu i dodatkowo wzmocniona specjalną siatką szklano-węglową.

Równolegle na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. Komisji Edukacji Narodowej trwają prace nad remontem chodnika i drogi rowerowej, które otrzymały nową nawierzchnię – asfaltową i z płyt betonowych. Ruch rowerowy oddzielono od ruchu pieszego za pomocą pasów zieleni. Dodatkowo wybudowano brakujący fragment infrastruktury rowerowej.

Niestety firma Falbruk, wykonawca robót, wykroczył w swoich działaniach poza zakres umowy oraz czasowej organizacji ruchu (sfrezowany został fragment nawierzchni jezdni ul. Roentgena). W związku z tym Zarząd Drog Miejskich zdecydował o nałożeniu na wykonawcę kary umownej w wysokości 2 tysięcy zł za każdy dzień prowadzenia takich prac. Niedopuszczalne zachowanie przyczyniło się do zwiększenia utrudnień związanych z pracami i obniżenia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Wykonawcę został wezwanydo podjęcia natychmiastowych działań, które zapewnią użytkownikom ul. Roentgena odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

Źródło: ZDM, Urząd Dzielnicy Ursynów
Fot.: ZDM


Od dziś remont ul. Roentgena. Już kara dla wykonawcy? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się