2°C mgła

Nowa lokalizacja Bazarku na Dołku proponowana przez ZTM wywołuje protesty

Interwencje, lokalizacja Bazarku Dołku proponowana przez wywołuje protesty - zdjęcie, fotografia

Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o przeniesieniu Bazarku na Dołku na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy z dotychczasowej lokalizacji przy Al. KEN na pętlę Natolin Północny.

Decyzja ta wiąże się z planami likwidacji pętli i utratą przez mieszkańców dzielnicy linii autobusowej 195 oraz modyfikacją trasy linii 503. Przeciwko pomysłom zarówno nowej lokalizacji targowiska jak i likwidacji pętli oraz autobusu 195 protestują mieszkańcy Ursynowa, w imieniu których wypowiadają się ursynowscy społecznicy. Wszyscy są rozczarowani postawą władz dzielnicy, zarzucając jej m. in. brak dialogu. Stowarzyszenie Otwarty Ursynów, w imieniu mieszkańców wystosowało w tej sprawie petycję do władz miasta.


Nowa lokalizacja Bazarku na Dołku proponowana przez ZTM wywołuje protesty komentarze opinie

  • gość 2017-07-28 15:46:34

    Bazarek na dołku można całkowicie zlikwidować szczególnie że sprzedający na wolnym powietrzu ceny mają takie same jak w sklepie a towar często mają stary albo pomieszany.

  • gość 2017-07-29 16:25:17

    Bazarek na dołku i tak powoli zgaśnie. Nawet przeniesienie na pętlę spowoduje, że znacznie się zmniejszy. Nie wszyscy kupcy zdołają się przenieść, po prostu obszar jest mniejszy - bazarek straci atut, będzie miał mniej klientów. Po trzech latach powrót na stare śmiecie też będzie inny, obszar będzie jeszcze mniejszy (zgodnie z planami parku nad POW), więc suma summarum można powiedzieć że następuje powolna przemiana ze sporego bazaru w Centrum Ursynowa do lokalnego targu dla kilkunastu handlarzy kwiatkami i jabłkami w 2021

Dodajesz jako: Zaloguj się