2°C mgła

Kto sfinansuje osiedle plus na Ursynowie

Inwestycje, sfinansuje osiedle Ursynowie - zdjęcie, fotografia

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, na Ursynowie przy ul. Karczunkowskiej ma powstać około 3 tys. mieszkań. PAP powołał się na Grzegorza Muszyńskiego, członka Zarządu BGK Nieruchomości.

Wg PAP 2021 rok to planowany termin oddania mieszkań najemcom. „Mieszkania powstaną w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, realizowanego przez państwową spółkę BGK Nieruchomości”. To część rządowego programu Mieszkanie Plus. „Ze względu na komercyjny charakter inwestycji nie będą one objęte ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości, w tym regulacjami dotyczącymi wysokości czynszów i zasad kwalifikowania najemców”.

Inwestycja ma powstać na 15-hektarowej działce, przy ul. Karczunkowskiej, gdzie nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a więc pozwolenie na budowę może być wydane na podstawie warunków zabudowy. Na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej osiedla BGKN rozpisał międzynarodowy konkurs. - Chciałbym, aby przy ulicy Karczunkowskiej powstało osiedle spójne z tkanką miejską – powiedział „Południu” Grzegorz Okoński, dyrektor Biura polityki lokalowej stołecznego ratusza.

Aby tak się stało trzeba będzie opracować nową organizacje ruchu, wybudować drogę i parkingi oraz doprowadzić sieci infrastrukturalne. Na razie jest tam pustka. Konieczne będzie wybudowanie żłobka, przedszkola i szkoły. A to wszystko kosztuje. Ciekaw jestem, w jaki sposób Skarb Państwa zrekompensuje gminie Warszawa ogromne, nie zaplanowane wydatki.

 

Andrzej Rogiński


Kto sfinansuje osiedle plus na Ursynowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się