2°C mgła

Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zbierała podpisy pod wnioskiem o konsultacje społeczne

13 maja, przy wejściu do bazarku "Na Dołku", społecznicy z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa zbierali podpisy pod wnioskiem o konsultacje społeczne w sprawie rozwoju infrastruktury drogowej i rowerowej na Ursynowie. Uważają bowiem, że szczegóły powinny być wypracowywane w porozumieniu ze społecznością lokalną zgodnie z zasadą „nic o nas bez nas”. IMU chce zobowiązać władze dzielnicy do przeprowadzenia profesjonalnych konsultacji społecznych, które zakładają m. in. udział ekspertów, prowadzenie warsztatów z udziałem mieszkańców, czy badań socjologicznych.

Konsultacje społeczne inicjuje władza lokalna na podstawie wniosku zgłoszonego przez 200 mieszkańców zgodnie z uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Podczas akcji zbierania podpisów, w ostatnią sobotę udało się zebrać ich 100. Mieszkańcy uważają, że w sprawach ich dotyczących powinni móc się wypowiedzieć i chętnie składali podpisy. Zbiórka będzie kontynuowana.

Jak twierdzi prezes Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa Antoni Pomianowski, takie akcje są niezbędne, aby uniknąć przyszłych konfliktów i poznać rzeczywiste opinie mieszkańców.

Fot. Antoni Pomianowski

 

 


Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zbierała podpisy pod wnioskiem o konsultacje społeczne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się