25°C bezchmurnie

Dzieciaki się nie pobawią

News, Dzieciaki pobawią - zdjęcie, fotografia

Place zabaw przy ursynowskich przedszkolach w czasie wakacji są zamknięte. Żadne dziecko się tam nie pobawi, bo na bramkach wiszą kłódki. Radna Ursynowa, pani Katarzyna Polak, zaproponowała więc urzędnikom ratusza, by je otworzyli. Nie wszystkie bowiem dzieci – argumentowała radna – wyjechały na wakacje, nie wszystkie mogły zapisać się do wakacyjnych przedszkoli, jednym słowem – jest „niezagospodarowany potencjał”, który chętnie korzystałby z atrakcji placów zabaw.

 

Niestety, urzędnicy nie przychylili się do propozycji radnej Polak, argumentując, iż w czasie wakacji przeprowadza się remonty, personel pedagogiczny ma urlopy, a poza tym, gdyby ktokolwiek z nauczycieli zechciał się zaangażować w nadzór pedagogiczny w wakacje, to nie zrobiłby tego za darmo, więc koszty utrzymania placów zabaw by wzrosły.  Logiczne, prawda?

 

Niby tak. Mam jednak nieodparte wrażenie, że urzędnicy ursynowskiego ratusza, zwłaszcza zaś burmistrz Robert Kempa, który firmował odpowiedź dla p. Polak, poszli po najmniejszej linii oporu. A myślę tak dlatego, że w sąsiednich Niemczech widziałem place zabaw przy przedszkolach, które najnormalniej w świecie były otwarte, dzieciaki się bawiły z… udziałem rodziców, dziadków lub innych opiekunów, nie potrzeba było żadnego nadzoru pedagogicznego. Po prostu rano przychodził przedszkolny stróż, otwierał, a wieczorem zamykał. Ot, i cała filozofia…

 

 

 

 


Dzieciaki się nie pobawią komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się