14°C bezchmurnie

Czy Rada Dzielnicy przyjmie stanowisko w sprawie filtrów na wyrzutniach spalin w tunelu POW?

Inwestycje, Dzielnicy przyjmie stanowisko sprawie filtrów wyrzutniach spalin tunelu - zdjęcie, fotografia

W dniu dzisiejszym (wtorek, 26 września) o godzinie 18.00 podczas sesji Rady Dzielnicy ursynowscy radni mają przyjąć stanowisko w sprawie instalacji filtrów na wyrzutniach spalin w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Szereg działań dotyczących ochrony życia i zdrowia mieszkańców Ursynowa, którym grozi zwiększona emisja spalin w związku z poprowadzeniem ruchu w tunelu POW, podjął Projekt Ursynów. Zwraca uwagę, że mieszkańcy nie mogą zostać pozbawieni ochrony, a bez filtrów na obydwu końcach tunelu, będą narażeni na zwiększoną emisją spalin generowanych przez ruch samochodów.

Stowarzyszenie przygotowało m. in. petycję skierowaną do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewody Mazowieckiego i  Ministerstwa Infrastruktury. Powołują się na złożoną w 2013 roku obietnicę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącą instalacji filtrów na końcu systemu wentylacyjnego wyrzutni powietrza na obu krańcach tunelu. Wnioskują też o przeprowadzenie konsultacji społecznych w związku z raportem oddziaływania na środowisko ursynowskiego odcinka POW przygotowanym przez GDDKiA wiosną tego roku.

Pod petycją zebrano ponad 4000 tys. podpisów. Aktywiści Projektu Ursynów zorganizowali też happening i protestowali przed siedzibą wojewody. Teraz wzywają mieszkańców do udziału w posiedzeniu i namawiania poparcia przez radnych stanowiska inwestycji kluczowej dla zabezpieczenia zdrowia i życia mieszkańców Ursynowa.


Czy Rada Dzielnicy przyjmie stanowisko w sprawie filtrów na wyrzutniach spalin w tunelu POW? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się