13°C słabe opady deszczu

Burzliwa walentynkowa sesja na Urysnowie [LIST OD CZYTELNIKA]

Urząd dzielnicy, Burzliwa walentynkowa sesja Urysnowie [LIST CZYTELNIKA] - zdjęcie, fotografia

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Jak bardzo ugruntowane jest to stare powiedzenie przekonałem się wczoraj (14.02.2018r.) podczas „walentynkowej” sesji Rady Dzielnicy Ursynów.

Sesja choć zwołana w trybie zwyczajnym, była nadzwyczajna w swej odsłonie. Uczestniczyło w niej lekko ponad stu mieszkańców. a sesje zwyczajowo nie chodzę, ale tym razem byłem jednym z tych mieszkańców, którzy mieli okazję przyglądać się całemu wydarzeniu.

Aż 3 nadzwyczaj istotne kwestie dla naszej dzielnicy znalazły się w porządku obrad. Żadna z tych spraw do tej pory nie została sumiennie omówiona przez kworum rady. A to ciekawe, bo prasa grzmi o tych sprawa od lat. Dopiero wczoraj odbyła się dyskusja, która moim zdaniem stanowi ledwie zalążek do rzeczywistej analizy tematu na kworum. Wciśnięcie tak ważnych tematów na jedną sesję świadczy nie tylko o braku profesjonalizmu, ale przede wszystkim o arogancji wobec mieszkańców, którzy od lat domagali się debaty i rozwiązań w tych sprawach. Dlatego miedzy innymi ja, mieszkaniec Imielina chciałem wyrazić swoją opinię na tematy:

Likwidacja bazarku na dołku

Likwidacja pętli autobusowej Natolin Płn.

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Galerii Tesco

Wszystkie wymienione wyżej sprawy wymagają nadzwyczajnego traktowania, ponieważ wzbudzają olbrzymi niepokój społeczny. Ja i moim sąsiedzi, których dotyczą bezpośrednio przytoczone wyżej kwestie, powinni mieć prawo nie tylko wyrażać swoje obawy, ale przede wszystkim mieć prawo do wpływu na kształt proponowanych zmian. Koalicja rządząca Ursynowem, czyli Projekt Ursynów, Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa i Platforma Obywatelska – odmówiły nam mieszkańcom tego prawa. Zastępca Burmistrza nadzorujący pracę Wydziału Nieruchomości ??? nie wypowiedział ani słowa w kwestii wydzierżawienia miejskiego terenu na prywatną działalność biznesową radnego. Radny Platformy Obywatelskiej, którego postępowanie tak oburza mieszkańców, nie wypowiedział publicznie ani słowa przez 6 godzin trwania sesji. Kamil Orzeł i Piotr Wajszczuk - decydujący radni koalicji wydali milczącą zgodę, aby chronić prywatę swego kolegi. To jest skandal! Na szczęście mieszkańcy nie pozostali sami.

Niektórzy piszą dziś o politycznym show na sesji rady dzielnicy Ursynów. Jeżeli tak to jasno było widać, kto stał po stronie mieszkańców, których na sali była ponad setka. Po stronie mieszkańców opowiedziały się organizacje społeczne i polityczne takie jak: Nasz Ursynów, Otwarty Ursynów, Miasto jest Nasze Ursynów no i my. Piotr Guział zebrał gromkie brawa punktując po ojcowsku członków Zarządu i Kupca Karczewskiego. Repliki Pana Kempy (obecy Burmistrz Ursynowa od 2014 r.) były przez publiczność wyśmiewane. Co warto odnotować, mieszkańcy powszechnie oburzali się, na brak możliwości wypowiedzi i brak dialogu. Nie czuli się adresatami odpowiedzi wyjaśnień udzielanych przez Pana Kempę.

Wczorajsza sesja rady była przykrą lekcją samorządu. Tematy wymagające w zasadzie miesięcznych konsultacji z mieszkańcami są realizowane na rympał. Mieszkańcy, a mówimy tu o grupie kilku tysięcy ursynowian, nie mają technicznej możliwości wypowiedzi. Są pacyfikowani ubeckimi metodami Pana Matejki, który jest przewodniczącym Rady Dzielnicy i zwołuje sesje w takim terminie, przy takim a nie innym porządku obrad oraz prowadzi ten porządek, co uniemożliwia mieszkańcom przekazanie uwag, zaprotokołowanie ich i przekazanie odpowiednim organom w odpowiednim czasie.

Pisząc ten list chciałem zapewnić swoich sąsiadów, Szanowną Redakcję, a przede wszystkim Szanownych Radnych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, że to była moja pierwsza i na pewno nie ostatnia wizyta na Waszych obradach, za nasze pieniądze.

Henryk,

Mieszkaniec Imielina

 

 

 


Burzliwa walentynkowa sesja na Urysnowie [LIST OD CZYTELNIKA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się