14°C bezchmurnie

239 ruszył! Było uroczyste otwarcie linii

Ruszył autobus 239. Linia 239 połączyła centrum Ursynowa z Krasnowolą

Zgodnie z obietnicami ZTM 29 stycznia pod koniec ferii zimowych nowa linia autobusowa nr 239 ruszyła. Połączyła ona centrum Ursynowa z Krasnowolą. Dzięki staraniom zarządu dzielnicy i jej mieszkańców udało się dosłownie wywalczyć tak długo oczekiwaną linię.

      Zgodnie z obietnicami ZTM 29 stycznia pod koniec ferii zimowych nowa linia autobusowa nr 239 ruszyła. Połączyła ona centrum Ursynowa z Krasnowolą. Dzięki staraniom zarządu dzielnicy i jej mieszkańców udało się dosłownie wywalczyć tak długo oczekiwaną linię. Jeszcze w momencie połączenia osiedla Krasnowola z dzielnicą w 1951 roku miało powstać połączenie komunikacyjne w tym miejscu. Bez względu na to niewielkie opóźnienie oraz powtórną przebudowę peronu przy zawrotce Poloneza, odbyło się uroczyste otwarcie przystanku KRASNOWOLA i całej linii. Był szampan, wstążka i zadowolenie mieszkańców. 

      Całą trasę autobus linii 239 pokona w 13-14 minut. Będzie kursował co 30 minut a w godzinach szczytu co 20 minut. Wprowadzono 5 nowych przystanków: Taneczna, Samsonowska, Kondracka, Flamenco, Krasnowola. Krasnowola jest tylko tymczasowo końcowym przystankiem a cała linia ma połączenie z metrem przy przystanku Ursynów Płd. (metro Stokłosy).

      Przypomnę również, że słynny autobus-widmo o nr 504 nareczcie wrócił do swojej częstotliwości, z jaką jeździł przed feriami, a więc dojazd do Mordoru wrócił do normy. Mamy nadzieję, że następnym razem wyliczenia ZTM w sprawie stopnia zapełnienia autobusa nie będą korelować ze zwiększeniem czasu oczekiwania na autobus tej linii


Miejsce zdarzenia mapa Ursynów Warszawa


239 ruszył! było uroczyste otwarcie linii - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się